Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bezpečnostní a obranná politika

- Vytvořit z Útvaru rychlého nasazení, z Útvaru na ochranu ústavních činitelů a z policejních pořádkových sil Jednotky stráže ochrany státu  a převést je z dikce Ministra vnitra pod dikci ministra obrany.

- Zvednout rozpočet na obranu na minimálně 2% HDP s tím, že do tohoto rozpočtu budou zahrnuty také Jednotky stráže ochrany státu. V období zvýšeného teroristického nebezpečí není obrana státu pouze záležitostí zahraničních intervencí, ale také ochrany obyvatelstva.

- Zásadně nesouhasíme s obnovením povinné vojenské služby. Vojenská služba musí být profesionální, vlastenecká a dobrovolnická

- Zásadně nesouhlasíme se svévolným vznikem nejrůznějších (ne)ozbrojených občanských milicích

- Nezúčastnit se zahraničních vojenských misí, které nejsou odsouhlaseny Radou bezpečnosti OSN, nejsou-li to mise vyplívající z článku 5 charty NATO. Vyjímkou jsou také humanitární mise armádní nemocnice nebo protichemického vojska. Toto ustanovení zahrnout do Ústavy České republiky.

- Nabídnout členství NATO Izraeli, pokud se spravedlivě vyrovná s Palestinským národem (viz zahraniční politika). Takovýmto vyrovnáním podmínit také vývoz zbrojařského materiálnu do Izraele a jiné vojenské spolupráce s Izraelem. Zvážit setrvání Turecka v NATO, bude-li pokračovat agresivní islamistická politika současné vlády. Hlasovat pro vystoupení Turecka z NATO, bude-li takovéto hlasování na řadě.

- Podmínit jmenování nového policejního prezidenta tajným hlasováním všech členů policejního sboru. Jestliže policejní sbor odmítne navrhovaného kandidáta, takovýto kandidát nesmí být jmenován policejním ředitelem a musí být navrhnutý kandidát nový.

 

Příspěvky

Otevřený dopis panu senátoru Michálkovi

5. 7. 2017